اگر به دنبال پارکی رویایی و بی‌نظیر برای گردش و اوقات فراغت خود هستید، پارک جنگلی سراوان قطعا می‌تواند شما را شگفت‌زده کند. پارک سراوان رشت، یکی از بی‌نظیرترین پارک‌های ایران و با توجه به نوع پوشش گیاهی خاص آن، یکی از دیدنی‌ترین‌های جهان است.

درباره پارک سراوان

در سفر به رشت، یکی از مراکز دیدنی که نباید آن‌را از دست دهید پارک جنگلی سراوان است. جایی که در کنار طبیعتی شگرف، امکانات تفریحی بسیار آن جذابیتش را دوچندان کرده است.

پارک سراوان با مساحتی به وسعت ۱۴۸۷ هکتار در ارتفاع ۵۰ تا ۲۵۰ متری از سطح دریا در سال ۱۳۷۸ در ۱۷ کیلومتری شهر رشت با پوشش گیاهی منحصر به فرد ساخته شده است. ویژگی‌های منحصر به فرد این پارک برای همه سلیقه‌ها جذابیتی خیره‌کننده ایجاد کرده است.

اولین محلی که پس از ورود به پارک با آن مواجه می‌شوید آبگیری جذاب است که با وجود دو قایق قو شکل می‌توانید در آن به گشت و گذار بپردازید و یا بر روی سکوی چوبی آن بنشینید و از دیدن آبگیر لذت ببرید.

پس از آبگیر دو انتخاب در پیش روی شما قرار می‌گیرد. میتوانید گشت خود را در پارک با دیدن مناظر طبیعی آغاز کنید و یا اینکه از امکانات تفریحی پارک بهره ببرید.

از ویژگی‌های طبیعی منحصربه‌فرد آن‌، که این پارک را در جهان متمایز می‌کند می‌توان به موقعیت قرارگیری و شکل زمین اشاره کنیم که چشم‌اندازهای متتنوعی را ایجاد می‌کند. وجود دو رود سیاهرود و سپید رود در ضلع شرقی پارک سراوان نیز از جذابیت‌های دیگر این پارک زیباست.

پارک جنگلی سراوان

پوشش گیاهی و جانوری

درختانی چون ممرز، انجیلی،سفید پت، بید، بیدمشک، آلوچه جنگلی و ازگیل توسکا پوشش گیاهی جذابی را به وجود آورده‌اند که بستری مناسب برای زندگی گونه‌های جانوری نظیر ﻗﺮﻗﺎول، ﮐﺒﮏ، دارﮐﻮب، ﺟﻐﺪ ﺟﻨﮕﻠﯽ، ﺧﺮﮔﻮش، راﺳﻮ، ﺧﺰﻧﺪﮔﺎن و ﺣﺸﺮات ﻣﺘﻨﻮﻋﯽ فراهم کرده است.

پوشش درختی پارک جنگلی سراوان از دو بخش طبیعی و دست‌کاشت ایجاد گردیده که بخش طبیعی شامل بلوط، ممرز و انجیلی در کنار گونه‌های توسکا و اوجا می‌شود و بخش دیگر را گونه کاج تدا و کاج سیلوستریس و سرو نقره‌ای تشکیل می‌دهد.

علاوه بر جاذبه‌های طبیعی در این پارک امکاناتی نظیر آلاچیق، میز و نیمکت، کباب‌پز، زمین بازی کودکان و سکوی نصب چادر و سرویس بهداشتی نیز ایجاد گردیده است که می‌تواند شرایطی مساعد برای لذت بردن از بازدید شما را فراهم کند.

اگر قصد گیلان‌گردی دارید می‌توانید برای یافتن بهترین اقامتگاه‌ها و دریافت اطلاعات بیشتر با آژانس گردشگری هفت سپهر به عنوان مجری رزرواسیون هتل، ویلا و اقامتگاه‌های گیلان از طریق شماره تماس ۰۲۱۸۸۶۸۵۸۵۲ در ارتباط باشید.