در این مقاله قصد داریم شما را با جاهای دیدنی ماسال آشنا کنیم

روستای اولسبلنگاه

یکی از جاهای  دیدنی که در شهر ماسال وجود دارد، روستای اولسبلنگاه است که در ۲۵ کیلومتری جنوب ماسال قرار دارد.

این روستا در ارتفاعات ۱۸۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و به غیر از هتل تازه تازی که در آن ساخته شده بقیه خانه ها چوبی و قدیمی هستند و البته لازم به ذکر است که اجازه ساخت و ساز هم در این منطقه وجود ندارد. این روستای زیبا شبکه برق ندارد و روشنایی و سایر نیازها به وسیله موتور برق تامین می‌شود.

قدم زدن عصرگاهی در مراتع ییلاق یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که هر فردی می تواند انجام دهد. اگر در فصل مناسب هم به این روستا سفر کنید شاهد امواجی از مه خواهید بود.

آویشو هیجان انگیزترین غار در دل طبیعت

از دیگر دیدنیهای ماسال غاری است به نام آویشو که لذت به ماجراجویی هیجان انگیز را به شما می دهد.  این در ۲۲ کیلومتر از شهر ماسال قرار دارد و جایی است در دل طبیعت های بکر گیلان!

اگر می خواهید بدانید که داخل این غار چه خواهید دید باید بگوییم که رودخانه ای درون آن در جریان است و در انتهای آن هم آبشارهای زیبایی وجود که قندیل هایی از جنس آهک هم در کنار آن ها قابل مشاهده است. یکسری چاه های آب هم در این غار وجود دارد که زیبای آن را چندین برابر می کند؛ البته فراموش نکنید هر غار دارای جانواران مانند خفاش، حلزون، پشه، آبدزدک نیز زندگی می کنند.

آبشار زیبا رامینه در بکرترین منطقه ماسال

یکی از آبشارهای معروفی که در این منطقه وجود دارد آبشار رامینه است. برای دسترسی به این آبشار باید به بالادست جاده اصلی درست در دل جنگل بروید.

این آبشار پر از آب است و با شیب تندی فرود می ریزد، قرار گرفتن ان در دل طبیعت سبب به وجود آمدن چشم اندازی بکر و ویژه نیز شده است.

پارک جنگلی ریزمندان در شهر زیبای ماسال

در شهر زیبای ماسال جاذبه های دیدنی بسیاری وجود دارد که هر کدام به تنهایی می تواند دلیلی برای سفر به سمت این منطقه بکر شمالی ایران باشد. پارک جنگی ریزمندان به وسعت ۲۰۰ هکتار در شهر دیدنی و بکر ماسال قرار دارد و در آن تمامی امکانات و تجهیزات لازم برای مسافران نیز احداث شده است. قدم زدن در این پارک یک حال و هوای متفاوتی در شما بوجود می آورد. طبیعتی را از نزدیک خواهید دید که در هیچ کجای دنیا وجود نخواهد داشت.