شیطان کوه یکی از دیدنی‌های لاهیجان است.سفر به استان گیلان بی‌تردید یکی از لذت‌بخش‌ترین سفرها می‌باشد و اما در این استان، شهری به نام لاهیجان وجود دارد که لقب عروس گیلان را به خود اختصاص داده است که دارای جاذبه های زیادی است که فرصت لذت را به هر مهمانی می دهد.   

شیطان کوه یکی از بهترین تفرج گاههای لاهیجان است و تله کابین لاهیجان بر فراز شیطان کوه قرار دارد.بالا رفتن از شیطان کوه هم از طریق راه ماشین رو میسر است و هم از طریق پله های تعبیه شده و هر دو مسیر زیبا و دل نشین می باشد. لاهیجان در منطقه‌ای کوهپایه‌ای قرار دارد و تپه‌های این شهر مملو از زمین‌های زیر کشت چای بوده و لباس سبز و زیبایی را بر تن این شهر پوشانده است و تمام این شهر با بوته‌های چای پوشیده شده است. 

شیطان کوه در شهر لاهیجان کوهی سرسبز است و این کوه که درگذشته با نام شاه‌نشین خوانده می‌شد یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر لاهیجان به‌شمار می آید.تمام کسانی که به این شهر سفر می‌کنند، بی‌تردید به این منطقه رفته و از زیبایی‌های آن لذت می‌برند. این منطقه که درگذشته، به‌عنوان محلی برای جمع‌آوری آب به‌منظور آبیاری مزارع مورداستفاده قرار می‌گرفت، امروزه یکی از محوطه‌های دیدنی و تفریحی لاهیجان میباشد.
آبشار شیطان کوه که از دیدنی‌ترین جاذبه لاهیجان است بر روی کوه زیبای شیطان کوه، قرار دارد.

در کنار این آبشار زیبا برای دسترسی بازدیدکنندگان به قله کوه، راه پلکانی فراهم‌شده که گردشگران می‌توانند با پشت سر گذاشتن ۷۵۰ پله هم‌قدم با آبشار شده و به بالای کوه برسند.